Menu

Spejbl a město hříchu

Netradiční muzikál pro dospělé. Spejbl a Hurvínek poprvé v duchu noir! Jaký hřích tíží Josefa Spejbla a jaké záhady a tajemství ukrývá Hurvínek? celý text

Program

Fotogalerie

Představení

Tvůrčí tým Miki Kirschner – Robin Král – Jan Lstibůrek vás zvou na netradiční muzikál pro dospělé. Spejbl a Hurvínek poprvé v duchu noir!
Temnější atmosféra, detektivní zápletka, děsivé zpěvy a tance, při kterých by se i v loutkách krve dořezal. Po městě obchází vrah a Spejbl by měl být jedním z těch, kdo ho ještě dnes chytnou, jenže, kam se to vlastně poděl Hurvínek?
Osvědčený tvůrčí tým Miki Kirschner – Robin Král se po úspěšných představeních pro dětské diváky – Hurvínek mezi osly a muzikálu Jak s Máničkou šili všichni čerti vydali tentokrát do světa dospělých.
Jaký hřích tíží Josefa Spejbla a jaké záhady a tajemství ukrývá Hurvínek?
Autoři nabízejí odpověď utkanou z přediva groteskně cynických černobílých detektivek čtyřicátých let dvacátého století.

Autoři | Miki Kirschner, Robin Král
Režie | Miki Kirschner
Výprava | návrh: Miki Kirschner výroba: Richard Maška Návrhy loutek / Miki Kirschner
Technologie a řezba loutek | Antonín Müller a Ivan Moravec
Hudba | Jan Lstibůrek

Premiéra  3. března 2017

Tvůrčí tým:

Miki Kirschner – scénograf, výtvarník, režisér, autor námětu a spoluautor scénáře je již dlouholetým spolupracovníkem a zaměstnancem divadla Spejbla a Hurvínka. Podílel se na více než deseti představeních a filmech divadla S+H, za poslední dobu například: Jak s Máničkou šili všichni čerti, Hurvínkovo přání, Jak pan Spejbl prášil nebo Hurvínek mezi osly.

Autorem písňových textů a spoluautorem scénáře je výrazná osobnost literatury pro děti a mládež, Robin Král, aktuální držitel Litery pro děti a mládež 2016. Můžete se setkávat s jeho básnickými sbírkami, knížkami pro děti, texty písní či překlady. Z dětských knížek např. Šimon chce být Krotitelem, Ferdinande!, Písničky na hraní či Vynálezárium (Nejlepší knihy dětem 2014/2015, Litera 2016 a Zlatá stuha 2016 za literární i výtvarnou část). Robin Král je také autorem písňových textů pro řadu interpretů, divadelních představení i pro film. Jeho nejnovějším mimodivadelním počinem je kniha limeriků “Byl jeden pán” v Edici Současné České Poezie.

Autorem hudby k představení je skladatel a baskytarista Jan Lstibůrek, který se v DSH představí poprvé.
Jako skladatel má za sebou mimo jiné hudbu k několika rozhlasovým inscenacím a také spolu s textařem Robinem Králem úspěšný a kritiky oceňovaný projekt Blázinec, kde si kromě jiných zazpívali Jiří Suchý, Marek Eben, Ivan Hlas, Wabi Daněk nebo David Koller.
Jan Lstibůrek studoval hru na basovou kytaru a hudební kompozici na Konzervatoři Jaroslava Ježka a Conservatorium van Amsterdam. Je jedním z nejvyhledávanějších českých baskytaristů, působil v doprovodných skupinách Ewy Farne, Daniela Landy nebo Marie Rottrové. V současnosti je členem Cílové skupiny Tomáše Kluse. Je člen skupiny Toxique a spolupracuje například s Druhou Trávou (US Tour 2013), Wabi Daňkem (Ďáblovo stádo), Vladimírem 518, Xindlem X, Petrem Linhartem, United Flavour, Orchestrem Karla Vlacha, Bigbandem Felixe Slováčka, Orchestrem Golem aj.

Autoři