V rámci letošní noci najdete na této stránce záznam našeho představení
Hurvínkova cesta do Tramtárie.
Dále můžete potěšit děti i sebe omalovánkami z této hry!
Učitelé nebo rodiče - dnes je to vlastně totéž :-) - si mohou stáhnout pracovní a metodické listy.
A nakonec si můžete i když jen virtuálně, prohlédnout naše zákulisí.
Dobře se bavte! A ať žije divadlo! Chachááá!!!
 


Toto vysílání záznamu našeho představení není určeno k ukládání obsahu.
Prosíme, respektujme autorské právo. Všichni autoři (text, výtvarná stránka i hudba)
souhlasili s tímto vysíláním bez nároku na honorář.
Respektujme tak jejich vstřícnost! Děkujeme! Chachááá!!!

 

   

 

Video z tohoto představení je pracovní, nikoli umělecký záznam z roku 2003. Vzhledem ke stáří záznamu Vás prosíme o shovívavost. Výhodou tohoto záznamu ale bezpochyby je možnost slyšet ty, kteří s námi již bohužel nejsou. Helenu Štáchovou jako Máničku, nebo Miroslava Poláka jako Žeryka, parlamentáře, či jako slabý unavený mrak.


Martin Klásek a Denisa Kirschnerová
HURVÍNKOVA CESTA DO TRAMTÁRIE
Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, uvidíte.

Představení je určeno dětem od 4 let.

   

   

 


Omalovánky

OMALOVÁNKY

Pro děti

PRACOVNÍ LISTY

na pomoc učitelům.

   

 
Omalovánky přináší možnost vybarvit si jednotlivé postavy z našeho představení, ale také si můžete s Hurvínkem a Máničkou celý koloběh vody v přírodě znovu zahrát!
Vystřižené postavičky Máničky a Hurvínka se vejdou i do kapek. Chachááá!!!
 

OMALOVÁNKY

Následuje kreslení! Chachááá!!!

Koloběh vody jako obrázek a pdf

 

Pracovní a metodický list

Pro učitele i rodiče!


Pracovní list

Metodický list

 


Panorama

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Prohlédněte si
naše zákulisí

   

 
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA ZÁKULISÍ
Návštěvu zákulisí organizuje paní Kateřina. Zdvižené brýle ostří zrak a naše paní učitelka (na penzi) tak má vše pod kontrolou. Máničku i ... pana Spejbla. Hurvínkovi se téměř podařilo zmizet, ale jestřábí oko ho rychle dostihlo. Najdete ho, jak se pomalu vrací?
Ale popořadě. Vpravo vzadu je vidět sám pan starosta z našeho představení pro dospělé Spejbl a město hříchu. Ještě je celý šedivý hrůzou, co se to v jeho městě děje.
Za ním se v modrém světle ztrácí kouzelný dědeček z představení Pohádky pro Hurvínka.
A před nimi? To je přeci medvěd brtník ze školního kabinetu. Naštěstí ho hlídá školník Titěra. Těmi sluchátky se nedejte zmást. Slyší každou lumpárnu. To na druhé straně, vlevo, je...ne!...ano! Na očích a přeci neviděn, ve světle schován, visí sám Drsňák vulgo Vousáč. Postrach každé školy. Není divu, že je mu policista na stopě! Vidíte ho? Všichni jsou, stejně jako většina dekorací na scéně, z našeho nového představení pro děti Past na Hurvínka.
Vpravo vpředu jsou loutky z našeho úplně nového představení pro dospělé Hotel Spejbl.
A vlevo za oponou, mimochodem dnes vidíte jak vypadá naše opona zezadu, tedy vlevo za oponou drnká na kytaru starý bluesman. Sólový výstup Martina Kláska. Pár loutek ještě spí v pytlících pod stropem jeviště. Ale i to je jen malý vzorek ze stovek loutek, které v divadle jsou. Když se nehraje, ani nezkouší, na jeviště se jim moc nechce. Můžeme být rádi, že paní Kateřina sehnala dohromady alespoň celou rodinu. Moment! Celou rodinu??? Žeryk! Kde je Žeryk? Najdete ho?.... Chachááá!!! :-)