Hrajte si

Praha 6

Spejbl slaví sto

Klub Hurvajz

– zážitkový klub pro naše fanoušky / březen 2020

100 leté výročí krouží nejen kolem pana Spejbla, ale v následujícím desetiletí nemine ani Hurvínka, Máničku, Žeryka nebo profesionální éru našeho divadla. Vytvořili jsme prostor, který by oslovil naše příznivce napříč generacemi a ve kterém by si každý našel něco, co ho bude Klubové odpolednezajímat. Součástí Klubu jsou tématická odpoledne, kde je možné se setkat s našimi loutkoherci, užít si komentovanou prohlídku zákulisí, nebo si zhotovit společnou fotografi i s našimi dřevěnými hrdiny. Nabízíme i pravidelné informace o tom, co se děje na jevišti i v zákulisí v pravidelném měsíčním zpravodaji, pozvánky na tiskové konference nebo také možnost přednostního členství v kurzu loutkového divadla.

Dny otevřených dveří Divadla S + H

/ 10. 5. 2020
Za oponu naší loutkové scény se všichni fanoušci Spejbla a Hurvínka dostanou také díky prvnímu Dni otevřených dveří a to již na jaře. Návštěvníci budou mít díky bohatému programu možnost spatřit to, co běžnému divákovi zůstává během představení skryto.

Žeryčku, Hop!

/ 12. 6. 2020
pro děti již od 1 - 3 let
Novinkou v našem repertoáru bude interaktivní „miminí“ představení Janky Ryšánek Schmiedtové a Davida Janoška.
První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní inscenace vytvořená přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků. Délka inscenace 30 minut, po představení následuje dětská herna.

Hotel Spejbl

Miki Kirschner – Robin Král – Jan Lstibůrek
/ 1. 10. 2020
Chystaná premiéra pro dospělé
S+H nás v tomto novém představení seznámí s podivnými „nocležníky“ tohoto hotelu, provedou nás spletitými zákoutími lidské duše a v duchu omnia vincit amor přinesou díky tomuto „léčivému hororu“ i potřebnou naději. Na představení spolupracují light-designéři, či umělci věnující se sound-animaci. Představení vychází z původního projektu Robina Krále a Jana Lstibůrka Blázinec, na němž se hudebně podíleli osobnosti jakými jsou – Jiří Suchý, Marek Eben, Tomáš Hanák, Ewa Farna, Iva Pazderková ad. Propojení tradice a současné řeči divadla.

Spejbl 100 – výstava ve Ville Pellé

/ 1. 12. 2020 – 21. 2. 2021
Galerie Villa Pellé a Divadlo S+H připravují ojedinělou výstavu, která bude sledovat zrod a stoletý vývoj tohoto klauna v dřevácích. Kromě loutek a scénografických prvků budou k dispozici dnes již vzácné archivní materiály. Výstavu spojí jednotná příběhová linie, která formou Spejblova deníku, přiblíží jeho divadelní život a provede diváky po výstavě. Připravena je i řada doprovodných programů nejen pro děti, počítá se s loutkohereckou dílnou i s interaktivní expozicí.