Hrajte si

Praha 6

PLÁN ARCHIVU

Do této sekce převedeme postupně většinu článků ze starých stránek. Fotografie i zprávy ze sekce "Zajímavosti". Vše tématicky roztříděné, aby jste se snáze orientovali.

UPOZORNĚNÍ!

UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY SÍTÍ TICKETPORTAL A TICKETPRO!

Vážení diváci, kteří jste si zakoupili vstupenky na tuto sobotu 9.12. v síti předprodeje Ticketpro nebo TicketPortal, prosím kontaktujte své prodejní místo, případně zašlete mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Představení 9.12. odpoledne byla pro veřejnost zrušena!!!

Bude Vám vráceno vstupné, nebo nabídnuty náhradní vstupenky.
Děkujeme za pochopení. Vaši S+H

MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL

MPPFF

V neděli 9.6. se Spejbl s Hurvínkem zúčastnili slavnostního zakončení Mental Power Prague Film Festivalu v pražském divadle Palace.
Atmosféra festivalu nás nadchla. Jsme rádi, že jsme tam mohli být.
S&H

II. ROČNÍK KURZU PRO DĚTI

Kurz si vytyčuje za cíl podrobněji seznámit děti s loutkovým divadlem, nejen z pozice diváka, ale především jako samotné tvůrce. Pozornost dětí bude zaměřena na loutku, coby svébytný, plnohodnotný prostředek komunikace s divákem.
Vzhledem k tradici našeho divadla klademe důraz především na marionetu. Dětem by měl tento kurz zprostředkovat setkání s různými uměleckými složkami, které jsou součástí procesu vytváření loutkového představení - výtvarno (práci s materiálem při dotváření loutek) práci s dramatickým textem a v neposlední řadě - dramatickou akci.
Po zvolení literární předlohy * si děti dotvoří loutky (namalují je), budou se je učit rozhýbat v prostoru (setkání s našimi profesionálními loutkoherci) při práci na dramatickém textu postihují hlavní myšlenku hry, uvědomují si charakteristiku hlavních postav, pokoušejí se ji vyjádřit vhodným pohybem, mluvou, poznávají zákonitosti pohybu loutek, estetiku mluveného slova.
Závěrem kurzu pak připraví malé představení, jako ukázku své tvorby, pro rodiče. Lekce budou věnovány také historii loutkového divadla jako takového, rádi bychom dětem přiblížili i něco z historie D S+H (opět setkávání s členy divadla).

Číst dál...

VESELÉ VÁNOCE

   PŘEJEME VÁM ŠŤASTNÉ A VESELÉ SVÁTKY!  
 
U naší lavičky stojí vánoční stromeček.
HEZKÉHO JEŽÍŠKA!
Více na Facebooku lavičky

Zemřel Karel DOUDA

Dnes nás dostihla velmi smutná zpráva.
17. prosince 2014 tragicky zahynul náš kolega a hlavně kamarád.
Řidič našeho autobusu a dlouholetý člen umělecké techniky
pan Karel Douda
Je nám moc smutno....

S+H z Albrechtic jsou doma

Děti ze ZŠ Albrechtice vytvořily obří sochy Spejbla, Hurvínka, Máničky i Žeryka. Byly určeny pro výstavu v Linhartovském zámku, jak se také dočtete v jednom ze starších článků. Výstava ale skončila a tak rodinka zamířila domů. Mánička samozřejmě zakotvila u kuchyňky, Spejbl s Hurvínkem nás kontrolují ve zkušebně. A Žeryk? Ten hlídá přímo paní ředitelku!
Chachááá!

Opět hrajeme pro neslyšící

26. listopadu 2014 v 10:00 hodin jsme odehráli již čtvrté divadelní představení určené neslyšícím žákům základních škol a nově také žákům se zrakovým postižením.
Jak s Máničkou šili všichni čerti
Představení bylo jako vždy opatřeno titulky a také tlumočníkem znakového jazyka - paní Mgr. Naďou Hynkovou Dingovou.
Děti se zrakovým postižením navštívily před představením zákulisí, kde si mohly osahat loutky i dekorace.

Představení se mohlo uskutečnit díky těmto dvěma pomocným rukám. Díky Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka a také díky České komoře tlumočníků znakového jazyka, o.s.

Další představení se chystá 28. května v 10:00 hodin - Hurvínek mezi osly

   

Helena Štáchová v Blesku pro ženy

Desátého listopadu vyšel v časopisu "Blesk pro ženy" článek věnovaný naší paní ředitelce. Článek Blanky Kubíčkové do jisté míry bilancuje její dosavadní životní cestu a to vzhledem k významnému životnímu jubileu, které v těchto dnech slaví(me).

Pokud se Vám časopis nedostal do rukou, přečtěte si článek zde.

Jako již tradičně:  obrázek jpg nebo dokument pdf

Podkategorie