Hrajte si

Praha 6

Plány na rok 2016

Vážení přátelé našeho divadla,

přejeme vám úspěšný rok prožitý v klidu, radosti a lásce. Pro naše divadlo je velmi významným. 2. května oslaví Hurvínek úctyhodných 90 let. Je světovým unikátem, že divadelní postava dokázala okouzlit a provázet životem několik generací nejen u nás, ale i ve světě. Není proto divu, že chceme oslavence důstojně oslavit.

V den Hurvínkových narozenin uspořádáme v karlínském Fóru „Koncert k poctě největšího Čecha Karla čtvrtého a nejmenšího Čecha Hurvínka prvního,“ který bude natáčet Česká televize. Spolu s kmenovými loutkovými postavami divadla bude účinkovat skupina hudebníků z Jedličkova ústavu “The Tap Tap.”

Více informací o koncertu  ZDE »»
VIDEOPOZVÁNKA 

Krom koncertu chystáme tři různé retrospektivní výstavy. První z nich se otevře v květnu a červnu 2016 v Staroměstské radnici. Je koncipovaná tak, aby zprostředkovala malým i velkým návštěvníkům unikátní dokumenty, archivní i současné loutky, dekorace z úspěšných inscenací a bude poskytovat možnost oživit naše loutkové prominenty v jejich divadelním prostředí.

Souběžně bude v době od května do září 2016 instalována další výstava věnovaná Hurvínkovi. Tentokrát v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi.

Od listopadu do ledna 2016, tedy v nejvíce navštěvované adventní době, bude pod záštitou magistrátu realizována výstava v Muzeu hl. města Prahy na Florenci. Historii divadla připomene hravou, interaktivní formou.

K Hurvínkově poctě bude zásluhou Ministerstva kultury a muzea v Chrudimi vydána kniha Denisy Kirschnerové s 3D ilustracemi Tomáše Chluda, věnována Hurvínkově divadelní kariéře. Supraphon vydá na jeho počest kompilační CD, vznikne zlatá pamětní mince s Hurvínkovým portrétem. Pro děti připravujme divadelní hru “Hurvínkovo přání.”

Doufáme, že těmito chystanými projekty potěšíme nejen vás, ale vzdáme hold našemu oslavenci.

Pro koncert a výstavu na Staroměstské radnici hledáme sponzory, kterým bychom mohli po vzájemné dohodě nabídnout významný prostor pro jejich prezentaci na uvedených akcích. O naše divadelní i mimodivadelní aktivity je vždy velký zájem veřejnosti i médií.