Hrajte si

Praha 6

Helena Štáchová v Toboganu

20. prosince 2014 se vysílal tradiční rozhlasový pořad Tobogan.
Moderátor Aleš Cibulka v tomto zábavném pořadu pátral po tom, proč některé umělce tvorba pro děti tak baví, že se stala jejich profesí a celoživotní náplní. Čím dokážou děti tak okouzlit? Mají snad "pohádkový" gen? Jak to dělají, že si dokážou získat publikum, o kterém se říká, že dokáže být hodně tvrdé a nemilosrdné?
Jedním z hostů byla i Helena Štáchová a vy si můžete pořad poslechnout na stránkách Českého rozhlasu

Martin Klásek - Stříbrný vítr

V sobotu 15.11. 2014 vysílal ČRo Dvojka svůj pravidelný pořad Stříbrný vítr. Pořad je věnovaný zajímavým ženám a mužům. Tentokrát byl hostem Spejbl i Hurvínek v jedné osobě.... tedy jejich dlouholetý představitel pan Martin Klásek. Ten je v současnosti u našeho loutkového divadla už 41. sezónu. O jeho dvou svěřencích, vůbec o divadle, ale i o životě s ním rozmlouvala Jitka Novotná.

Pořad si můžete poslechnout zde »

Nebo jej najdete v Archivu Českého rozhlasu

CD Hurvínek a funící Billy

Také si myslíte, že vysávání je nuda? Nový příběh se Spejblem, Hurvínkem, Máničkou, paní Kateřinou a Žerykem, který pro vás Supraphon připravil, se inspiroval skutečnými a především komickými okolnostmi vzniku jednoho domácího zařízení - s neprávem pošramocenou pověstí – vysavače. Zaposlouchejte se do příběhu, který vás zavede do Anglie počátku 20. století. Dozvíte se, co se přihodí, když pan Spejbl, coby gentleman v buřince, vynalezne vysavač, který nazve „Funící Billy“. Mimochodem první vysavač si nevysloužil svůj název náhodou – byl tak obrovský, že ho táhl koňský povoz a vydával tak hrozný zvuk, až plašil koně.
Křest nového CD proběhl 21.10. 2013   Kmotry nového CD byli
Zora Jandová, šéfredaktorka Rádia Junior  a pak... kdo jiný by mohl být kmotrem "funícího Billyho" než kapela Divokej Bill

Mimochodem, s frontmenem skupiny Vaškem Bláhou se Hurvínek již jednou i když jen virtuálně, setkal! A to v klipu skupiny Wohnout Zpěvák na inzerát.
 Díky Supraphonu se můžete podívat na jejich setkání skutečné - fotografie ze křtu.
CD vyšlo 11.10. 2013! 

Číst dál...

Hurvínkovo trápení se školou

Zkouška CD