Hrajte si

Praha 6

Pomník v Mladějovicích

Helena Štáchová a Martin Klásek odhalují pomník S+HU příležitosti výročí 110 let co místní školu navštěvoval profesor Josef Skupa a také vzhledem ke stoletému výročí vzniku ochotnického spolku, který dnes nese Skupovo jméno proběhly v Mladějovicích na Strakonicku veliké oslavy.

Obec Čejetice, jejíž součástí dnes Mladějovice jsou, slavila o víkendu 10. a 11. srpna i další výročí. 110 let slavil hasičský sbor a 750 let samotné Mladějovice. Více si můžete přečíst na stránkách obce Čejetice nebo Mladějovice

Ochotnický soubor Skupa sehrál představení "Paní Fantomasová se zlobí". Zazněly i slavnostní projevy, mimo jiné starostky Čejetic paní Ivany Zelenkové. Hasičské sbory měly slavnostní přehlídku s expozicí historické techniky..

Herečka Jihočeského divadla paní Bibiana Šimonová přečetla úryvek z nově vydané knihy Jana Chmelíka "Po cestách domova", ve které je Skupovi a Mladějovicím věnována celá kapitola pod názvem "Pepíček řídícich".

 

Pro nás byla ale nejdůležitější událost spojená s profesorem Skupou. Ředitelka našeho divadla Helena Štáchová a Martin Klásek slavnostně odhalili nový pomník Spejbla a Hurvínka. Sochy jsou z jilmového dřeva a jejich autorem je sochař Ivan Šmilauer. Definitivní místo najdou Spejbl s Hurvínkem před školou, kterou Skupa jako malý navštěvoval.