Hrajte si

Praha 6

CD Hurvínek a funící Billy

DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA POTĚŠÍ SVÉ PŘÍZNIVCE NOVOU NAHRÁVKOU, KTERÁ VYPRÁVÍ PŘÍBĚH FUNÍCÍHO VYSAVAČE.

Opět po roce Supraphon přichází s novou nahrávkou Divadla Spejbla a Hurvínka. Příběh se tentokrát inspiroval skutečnými a především komickými okolnostmi vzniku jednoho domácího zařízení s neprávem pošramocenou pověstí – vysavače.

Spejbl, Hurvínek a Mánička zavedou posluchače do Anglie počátku 20. století. Pan Spejbl, coby gentleman v buřince, vynalezne vysavač, který nazve „funící Billy“. Mimochodem první vysavač si nevysloužil svůj název náhodou – byl tak obrovský, že ho táhl koňský povoz, a vydával tak hrozný zvuk, až plašil koně.

Obal nového CD „Hurvínek a funící Billy“ vychází ve zbrusu novém layoutu z dílny autora, výtvarníka a režiséra Divadla Spejbla a Hurvínka Mikiho Kirschnera, který vznikl ve spolupráci s grafičkou Andreou Dobrkovskou. Scénář napsala Denisa Kirschnerová, hudbu složil Jiří Toufar a režie nahrávky se ujala Helena Štáchová.

Nahrávka „Hurvínek a funící Billy“ vyšla na CD v pátek 11. října 2013 a kromě fyzického nosiče si ji bude možné pořídit i v digitální podobě na Supraphonline.cz a nebo v dalších servisech, jako jsou například Audioteka.cz nebo MusicJet.

Video ochutnávku najdete na 

Koupit CD lze v digitální podobě na