Hrajte si

Praha 6

O nás

Hurvínkův rok - Hurvínek slaví 90

     Záštitu hlavního města Prahy
nad souborem akcí k Hurvínkovým devadesátinám
přejímá radní pro kulturu pan Jan Wolf

VÝSTAVY

 

AŤ ŽIJE HURVÍNEK!  

(23. 11. 2016 - 19. 2. 2017)

Muzeum hl. města Prahy na Florenci   

Interaktivní výstava oslavující devadesátileté výročí loutky Hurvínka je koncipována především pro dětské návštěvníky. Na své si však, jak doufáme, přijdou příznivci všech věkových skupin. Návštěva Hurvínkova světa bude hravá, interaktivní. Chybět nebudou dobové dokumenty a filmové i zvukové (archivní a současné) nahrávky. Díky tomu budou mít návštěvníci možnost porovnat herectví jednotlivých Hurvínkových interpretů i proměnlivou podobu humoru. Diváci prostřednictvím krátkého filmu navštíví divadelní zákulisí, stanou se svědky toho, jak vzniká inscenace, a seznámí se i s jednotlivými tvůrci současného divadla. V rámci doprovodných akcí budou mít během výstavy možnost setkat se jak s hlavními loutkovými postavami, tak i s jejich interprety.

Česká televize odvysílala v pořadu Toulavá kamera reportáž z výstavy. 

 


 

HURVÍNEK MÁ NAROZENINY!

(3. 5. 2016 - 23.10. 2016)

MLK Chrudim

Výstava, kterou chceme oslavit narozeniny devadesátiletého kluka Hurvínka, je samozřejmě uspořádána se zřetelem na dětské návštěvníky, proto jim ušatého neposedu přiblíží hravou a interaktivní formou. Návštěvníci můžou spolu s oslavencem rozbalovat jeho dárky. Postupně tak budou objevovat příběh Hurvínkovy divadelní cesty, která začala ve 20. letech minulého století a trvá dodnes. Překvapení, která na malé i velké návštěvníky čekají, jsou nejen vizuální, ale i poslechová. Nebudou chybět ani loutky a závěrečné setkání s oslavencem. Děti se do Hurvínkova příběhu můžou zapojit a doopravdy si divadlo s Hurvínkem zahrát. Autorky Denisa Kirschnerová, Jana Bačová-Kroftová, Monika Krausová a Andrea Dobrkovská doufají, že si návštěvníci výstavu nejen užijí, ale také se o Hurvínkovi a o Divadle Spejbla a Hurvínka mnohé dozvědí.

Reportáž ČT (Studio 6) z výstavy a reportáž Chrudim.tv přímo z vernisáže.
Výstavu pro chrudimské muzeum instalovala a vyráběla firma Scenografie.
Několik fotografií z výstavy najdete i na jejích stránkách.

 


 

90 LET S HURVÍNKEM

(13. 5. 2016 - 26. 6. 2016)

Staroměstská radnice - Křížová chodba a Rytířský sál

Naše výstava nabídla unikátní pohled do zákulisí divadla. Seznámila návštěvníky výstavy nejen s jubilantem Hurvínkem, ale i s jeho loutkovou rodinou a těmi, kteří divadlo tvořili a tvoří. Výstavní prostor byl rozdělen na několik časových etap, ve kterých jsme představili jednotlivé interprety Hurvínka a Spejbla společně s dalšími tvůrci, kteří se o tak dlouhou divadelní dráhu oslavence zasloužili. Návštěvníci měli možnost zhlédnout unikátní dokumenty, plakáty, fotografie a archivní i současné loutky. A protože Divadlo Spejbla a Hurvínka budí zájem i ve světě, připravili jsme také cizojazyčný komentář. Vydejte se s námi po dobrodružné cestě Hurvínkova divadelního života.

Vernisáž výstavy proběhla 12.5.  a pro veřejnost byla výstava otevřena od 13. května do 26.června.
První informace z vernisáže v deníku Metro nebo od ČTK.

Leták z výstavy ke stažení

Fotografie z  výstavy  Foto Martin Kubica

 


 

KONCERT

Před sedmi sty lety 14. května 1316, se narodil jedenáctý český král Karel IV., jehož světový věhlas není třeba připomínat.

2. května 1926, před devadesáti lety, se narodil miláček čtyř generací dětí i dospělých Hurvínek, který si získal své příznivce doma i v zahraničí

KONCERT PRO NEJVĚTŠÍHO ČECHA KARLA IV.
A NEJMENŠÍHO ČECHA HURVÍNKA PRVNÍHO

Konal se v den Hurvínkových devadesátin 2. května v 19. hodin v karlínském FÓRU

Koncert měl nádhernou atmosféru, snad ji i vy uvidíte z televizního záznamu, který hlavní mediální partner, Česká televize,  natočil.

Na záznam se můžete podívat  na stránkách ČT.            PŘEHRÁT »»

Na atmosféře se podepsalo i příjemné a profesionální prostředí ve Foru Karlín. Hurvínek hrál po celém světě, na scénách a v sálech dokonce i větších než je ten v Karlínském Foru. Proto dokážeme ocenit přijetí kterého se nám v Karlíně dostalo. O již proslavené akustice sálu nemluvě. Děkujeme!

Více o úspěšném koncertu zde nebo na fotografiích z příprav a nebo ještě lépe na fotografiích Jany Pertákové přímo z koncertu!